EURAXESS Network

 

 

 

O nás

Projekt EURAXESS představuje jeden z kroků, jimiž i v České republice uskutečňujeme doporučení Evropské rady z Lisabonu z roku 2000. Je to náš příspěvek k posílení Evropského výzkumného prostoru (European Research Area - ERA), který podporuje ambice Evropy stát se jednou z nejvyspělejších ekonomik na světě.

Síť EURAXESS Česká republika je součástí Evropské sítě servisních center EURAXESS, jejíž činnost byla oficiálně zahájena 30. června 2004 v Paříži.

Síť EURAXESS Česká republika vznikla v rámci projektu "České centrum pro mobilitu" v období 2005 - 2007, který byl finančně podporován Evropskou komisí v 6. rámcovém programu. Další podpůrný grant poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pro období 2005 - 2008, z něhož byla finančně podporována regionální síť spolupracujících míst při vybraných vysokých školách, která vznikla současně se servisním centrem a zajišťuje v podstatě stejnou agendu, ale v daném regionu.

V současnosti je v síti EURAXESS Česká republika devět regionálních kontaktních míst a dvě servisní centra (Praha a Brno). EURAXESS centrum bylo finančně podporováno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci programu EUPRO a EUPROII.

 

Kontaktujte nás

rádi zodpovíme Vaše dotazy

 

 

Mgr. Mgr. Veronika Poláková

Oddělení řízení a rozvoje lidských zdrojů

Křížkovského 8

771 47 Olomouc

tel.: 585 631 168

e-mail: veronika.polakova@upol.cz

 

 

 

 

 

 

Zobrazit všechny kontakty EURAXESS Česká republika na Google maps.